چگونه گوسفند زنده بخریم؟

انتخاب گوسفند برای خرید گوسفند زنده

خرید گوسفند از دامکالا بسیار ساده است. برای خرید گوسفند به صورت آنلاین از دامکالا، وارد صفحه خرید گوسفند زنده شوید. در این صفحه میتوانید، گوسفندان مختلف را مشاهده و بررسی میکنید. رنگ و قیمت و وزن گوسفندان در این صفحه قابل مشاهده و مقایسه است. نکته قابل ذکر در این مورد این است که گوسفندان بر اساس وزنی که دارند دارای قیمت واحد متفاوتی هستند. به این معنا که قیمت هر کیلوگرم گوسفند 60 کیلوگرمی، ارزان تر از قیمت هر کیلوگرم گوسفند 50 کیلوگرمی است. بنابراین پیشنهاد میشود، برای اقتصادی بودن خرید، گوسفندان بالای 50 کیلوگرم را خریداری نمایید. البته ناگفته نماند که گوسفندان با وزن پایینتر (اصطلاحا بره) دارای گوشت نرمتر و لذیذتری هستند ولی به هر صورت با پایین بودن وزن، گوشتی که به شما خواهند داد، کمتر از گوشت گوسفندان سنگین وزن است. شما همچنین در این صفحه میتوانید از فیلترهای تعبیه شده در کنار صفحه برای انتخاب صحیح و مناسب گوسفند مورد نظر خود مناسب استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر رنگ یا نژاد گوسفند برای شما مهم است می‎توانید از این فیلتر ها برای انتخاب درست گوسفند با رنگ و نژاد دلخواه استفاده کنید. همچنین در این فیلترها چیدن بر اساس ارزان ترین، گران ترین، کم وزن ترین و سبک ترین، سنگین ترین و … وجود دارد که کمک بسیاری خوبی برای انتخاب گوسفند است. دقت داشته باشید که هر گوسفند دارای شماره مخصوص به خود است و در صورتی که میخواهید گوسفندی را با گوسفند دیگری مقایسه نمایید، شماره آن را یادداشت نمایید.  

بررسی دقیقتر خرید گوسفند در صفحه اختصاصی

بعد از انتخاب اولیه گوسفند بین سایر گوسفندان، حال نوبت به بررسی دقیقتر گوسفند است. در این مرحله با کلیک روی گوسفند مورد نظر، وارد صفحه اختصاصی گوسفند فوق می‎شوید. در این صفحه وزن دقیق گوسفند، نژاد، واکسن ها و آنتی‎بیوتیک ها و تاریخ آنها دیده می‎شود. همچنین در این صفحه تصاویر مختلفی که در تاریخ های مختلف از گوسفند گرفته شده است، دیده میشود. همچنین در این صفحه سایر توضیحات اضافی و اختصاصی گوسفند و دیاگرام وزن دهی گوسفند مورد نظر دیده می‌شود.  

خرید گوسفند زنده به صورت آنلاین

بعد از بررسی نهایی گوسفند و اطمینان از خرید، در این مرحله شما دکمه “خرید و تعیین زمان ارسال” را باید بزنید. شما در این مرحله وارد صفحه جدیدی می‎شوید. در این صفحه گوسفند خریداری شده به همراه جمع قیمت به شما نمایش داده می‎شود. دقت داشته باشید که هزینه ارسال و هزینه قصاب رایگان محاسبه می‎شود. بعد از اطلاع از قیمت نهایی، پایین صفحه از شما نام، نام ‏خانوادگی، شماره موبایل، و آدرس گرفته میشود. همچنین در انتهای صفحه زمان ارسال گوسفندان از شما پرسیده می‎شود. بعد از ورود اطلاعات و ثبت سفارش، برای اطمینان از شماره موبایل (برای پیگیری سفارش و همچینین عدم وجود اشتباه تایپی در ورود شماره موبایل همچنین پیگیری‎های مجدد در آینده) یک کد تایید به شماره موبایل شما ارسال می‎شود. بعد از وارد کردن این شماره در باکس مورد نظر، شما وارد مرحله پرداخت می‎شود. دقت داشته باشید تا قبل از زمان پرداخت نهایی، سفارش برای شما ثبت نهایی نمی‌‎شود و برای ثبت نهایی سفارش و ارسال در زمان مقرر، لازم است پرداخت نهایی انجام پذیرد.

خرید گوسفند برای ارسال به موسسات خیریه از جمله کهریزک یا محک

در این مرحله در صورتی که تمایل دارید گوسفند خریداری شده خود را برای موسسات خیریه ارسال کنید، در بخش آدرس نام موسسه خیریه را وارد کنید و نیاز به وارد کردن آدرس کامل نیست. مثلا در صورتی که تمایل دارید گوسفند برای موسسه خیریه کهریزک ارسال شود، در بخش آدرس فقط موسسه خیریه کهریزک را تایپ نمایید کافی است.  

پرداخت هزینه خرید گوسفند زنده و ارسال

بعد از پرداخت نهایی، شماره پیگیری سفارش برای شما مجدادا پیامک می‎شود. در این مرحله گوسفند یا گوسفندان خریداری شده در لیست ارسالی دامداری دامکالا قرار می‎گیرد و در زمان مقرر با هماهنگی تلفنی با شما، ارسال انجام می‎پذیرد.

خرید گوسفند زنده برای مراسم:

اگر مراسمی پیش رو دارید، شما می‎توانید از روزهای قبل و با فراغ بال، زمان مقرری که برای دریافت و ذبح گوسفند مد نظر دارید را در سفارش مشخص نماید و گوسفند خود را سفارش دهید.
×
ورود / عضویت
کد تأیید به شماره شما ارسال می شود
Proceed With WhatsApp
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:60)